مناره تک موذنه / گلدسته تک موذنه

Porto

ساخت گلدسته تک موذنه

گلدسته تک موذنه استیل نقره ایی ارتفاع 4.5 متر

گلدسته سازی

گلدسته استیل نقره ایی – ارتفاع 6

گلدسته سبک

گلدسته آلومینیوم طلایی ارتفاع 4 متر

گلدسته سازی در تهران

ساخت گلدسته آلومینیوم ارتفاع 3.5 متر

 

گلدسته سازی در مازندران

گلدسته آلومینیوم طلایی ارتفاع 4 متر

گلدسته سازی در تهران

نصب گلدسته آلومینیوم طلایی ارتفاع 5 در تهران – عبدل آباد

گلدسته تک موذنه در تهران

گلدسته تک موذنه

ساخت گلدسته در تهران

گلدسته سازی

گلدسته سازی

گلدسته تک موذنه – گلدسته مسی – گلدسته استیل طلایی – گلدسته آلومینیوم طلایی

گلدسته سازی سبک

گلدسته استیل طلایی

گلدسته استیل مقرنس

گلدسته استیل طلایی طرح مقرنس – ارتفاع 8 متر

 

گلدسته سازی در کرج

گلدسته استیل طلایی

گلدسته سازی در جنوب

مناره استیل نقره ایی – تک موذنه

 

گلدسته سازی لطیفی

گلدسته استیل طلایی – ارتفاع 5

گلدسته سازی

گلدسته استیل طلایی – نصب شده در شهریار

گلدسته سازی

گلدسته سازی – گلدسته استیل طلایی

 

ساخت گلدسته تک موذنه

گنبد و گلدسته سازی لطیفی

گنبد و گلدسته سازی لطیفی سازنده انواع گنبد و گلدسته های پیش ساخته ، گلدسته های تک موذنه ، گلدسته دو موذنه ، گلدسته سه موذنه و گلدسته های مقرنس ( گلدسته طرح امام حسین ) با استفاده از کادری مجرب و دستگاه های پیشرفته آماده ساخت انواع گلدسته و گنبد در تمام نقاط کشور می باشد.

مجموعه ما اولین و تنها کارگاه گنبد و گلدسته سازی در تهران بوده و در تهران ، رباط کریم در حال فعالیت می باشد.

برای سفارش ساخت انواع گنبد و گلدسته با ما تماس بگیرید.

09122480802

 

گلدسته سازی

گلدسته سازی در تهران

ارتباطی بین مناره و عملکرد آن برای گفتن اذان وجود  ندارد  .معنی اصلی به معنای مکانی از روشنایی و یا آتش است

در پیش از اسلام در عربستان به مکان بلندی که از آنجا  علائمی با نور یا دود داده می شد بکار می رفت مناره به عنوان تابلوی راهنمای سنگهای مرزی (تیرک یا  نشانه )و برجهای دیده بانی نیز استفاده می شده که هیچ ارتباطی با نام خود ندارد. در هر صورت چه به معنای نور و روشنایی و چه به  معنای نشانه و علامت ، جایی در فرهنگ مذهبی و مراسم مذهبی ندارد.

ساخت گلدسته – گلدسته سازی بهترین قیمت گلدسته را از ما بخواهید . گنبد سازی لطیفی با سال ها سابقه در امر طراحی و ساخت انواع گنبد و گلدسته فلزی و کاشی کاری مساجد آماده ارائه خدمات به مسجد سازان ، موسسات ، ارگان ها ، مدارس و ….. می باشد . کاشی کاری داخلی مساجد ، ساخت محراب کاشی ، گنبد کاشی ، و صفر تا صد ساخت مسجد با رزومه فوق العاده

 

مناره یا گلدسته

پیدایش ساخت مناره یا گلدسته در اسلام :

-هنگامی ما به فن معماری اسلام پی خواهیم برد که در ساختمانها و آثار اسلامی بررسی و تحقیق کرده باشیم. یکی از عناصر اصلی این فن که در اسلام جلوه‌گر شده و زیبائی خاصی به خود گرفته ، ساختمان گلدسته‌ ها می‌باشد.

-با ظهور اسلام مساجد گوی رنگ و سنگ را از سایر رقبا ربوده در فن و هنر بی همتا گشتند.در ابتدا مساجد فاقد مناره بوده موء ذنان در مکانی که دو عامل مرکزیت و ارتفاع را توئما داشته اذان می گفتند .

– گلدسته یا مؤذنه عبارتست از محلی که مؤذن در آنجا اذان می‌گوید و مردم را به نماز دعوت می‌کند . مؤذنه دارای نامهای دیگری نیز هست از قبیل: مناره ، منار و صومعه ،  گلدسته . بطورکلی ، مؤذن از همان آغاز اسلام جایگاه مخصوصی داشته ، همچنانکه بلال در زمان پیغمبر اکرم (ص) بر بلندترین بامهای منازل یا بر روی استوانه‌ای می‌رفت و اذان می‌گفت.

گلدسته سازی / ساخت گلدسته / ساخت گنبد و گلدسته

گلدسته سازی

-در اوائل اسلام بود که مؤذن برروی باره شهر می‌رفت و اذان می گفت وبیشتر این رسم در شهر دمشق معمول بود.

-خلاصه فکر اینکه مؤذن در محل مرتفعی اذان بگوید مسلمین را بر این داشت تا برای مؤذن جایگاه مخصوصی که بلندتر از مسجد و متصل یا نزدیک به آن باشد بسازند تا همیشه در آنجا اذان گفته شود. و چون دولت اسلام توسعه یافت و مسلمین با کشورهای متمدن آنروز تماس پیدا کردند ، ضرورت ایجاب کرد تا در هر شهر مسجدی و جهت هر مسجدی مؤذنه‌ای بسازند و در ایران نحوه ساختمان مساجد عربی بصورت و شکل بناهای مذهبی ایرانیان درآمد. از همان ابتدای اسلام در ایران غربی مساجد و مؤذنه‌هائی ساخته شد به سبک ساختمان محلی و شبیه به چهارطاقها و برجهای ساسانی و بطوریکه از تاریخ بر می‌آید خلفای عباسی تعداد زیادی از این قبیل مساجد در شهرهای مهم غربی بنا کرده‌اند .

گلدسته سازی

گلدسته / گلدسته مسجد/گلدسته سازی / ساخت گلدسته مسجد / فروش گلدسته مسجد / خرید گلدسته مسجد / گلدسته ارزان / گلدسته سازی در تهران / گلدسته سازی در کرج / گلدسته سازی / گلدسته تک موذنه / گلدسته کوچک / مناره تک موذنه / مناره مسجد / مناره سازی / ساخت مناره

مشاوره و استعلام قیمت