رسمی بندی زیر گنبد / مقرنس گچی /گچ بری آیه / نقاشی زیر گنبد


 

رسمی بندی گنبد

کاربندی گنبد

رسم بندی گنبد

ساخت گنبد و گلدسته

انجام انواع پروژه های رسمی بندی ، گچ بری ، آینه کاری ، کاشی کاری سنتی و ساخت گنبد شیشه ایی ، نقاشی سنتی گنبد ، نقاشی اسلیمی برای گنبد ، تذهیب شبستان و … توسط گروه گنبد سازی لطیفی

برای دیدن سایر نمونه کارها ، و اطلاع از قیمت با ما تماس بگیرید.

09122480802

 

گچ بری مسجد

 

نقاشی اسلیمی گنبد

نقاشی اِسلیمی نقش تزیینی به شکل گیاه با ساقه‌های مارپیچی است که ابتدا و انتهای آن مشخص نیست.

نقاشی اسلیمی گونه‌ای از نقش و نگار است شامل خط‌های پیچیده و منحنی‌ها و قوس‌های دورانی مختلف که در تزئینات و کتیبه‌ها و نقاشی گنبد و بعضی دیگر از کارهای نقاشی ترسیم می‌کنند. اسلیمی گاهی به صورت نقش اصلی و زمانی همراه با دیگر طرحها، در معماری، کتاب‌آرایی و هنرهای صناعی به‌کار رفته‌است.

عبارت اسلیمی منسوب به اِسْلیم، صورت ممال واژهٔ اسلام است و به این جهت گاهی آن را اسلامی نیز خوانده‌اند. نقاشی اسلیمی یکی از هفت نقش اصلی در نگارگری سنتی ایران است. اسلیمی نمودار تجریدی «درخت زندگی» یا صورت عام درخت به ویژه درخت تاک است که با گردش‌ها و پیچش‌های پی در پی و هماهنگ شاخه‌های آراسته به برگ‌ها و نیم برگ‌ها و گره‌های آن از پایه‌ای که بند اسلیمی خوانده می‌شود، می‌روید و با نظمی خاص و شکلی چشم‌نواز که میان اجزاء آن وجود دارد، طرحی ویژه از درخت را ارائه می‌دهد.

سایر لینک های گنبد و گلدسته سازی

گنبد سازی / گلدسته سازی / ساخت گنبد / ساخت گلدسته / گنبد و گلدسته مسجد / گلدسته مسجد / گنبد مسجد

نقاشی گنبد

تمام منحنی‌های اسلیمی جهتی به درون و جهتی به بیرون دارند که جزء ذات اسلیمی است که این گرایش به بی‌نهایت دارد و نشانی از جاودانگی در اسلیمی به‌شمار می‌رود. اسلیمی طرحی است متشکل از قوس‌های دورانی زیبا که با چنگ‌ها، ماهیچه‌ها، سرچنگ‌ها، گره‌ها و انشعاب‌های مناسب کامل می‌شود و زیبایی و شکوه خاصی را دربر می‌گیرد.

باستان‌شناسان و پژوهشگران غربی به هنگام بررسی هنر اسلامی، چون با نقش اسلیمی نخستین بار در سرزمین‌های غربی اسلامی چون فلسطین روبه‌رو شدند، این نقوش را عربی پنداشته، آن را «اربسکو = عربانه» خواندند. در حالی که پس از مدتی دریافتند که طرح‌های گیاهی به شکل ابتدایی در هنرهای پیش از آن هم رواج داشته‌است. از جمله در معماری‌های مصر باستان و بین النهرین و سپس در معماری هلنی و رومی اما به هر حال، اسلیمی نقوشی است که در دوره اسلامی به اوج کمال خود و شکل امروزی آن رسیده‌است، که در هنرهای اروپایی هم نفوذ یافته‌است.

گنبد سازی

گنبد / نقاشی گنبد / نقاشی سنتی گنبد / آیه بری / گچ بری آیه / مقرنس گچی / گلدسته سازی / ساخت گنبد / ساخت گلدسته

 

 

 

برای مشاهده خدمات ما در زمینه ساخت گنبد فلزی کلیک نمایید.

 

گنبد سازی | گنبدسازی | گنبد فلزی | ساخت گنبد فلزی

 

برای مشاهده خدمات ما در زمینه ساخت گلدسته و گلدسته سازی کلیک کنید.

 

مناره سازی و گلدسته سازی

 

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره و استعلام قیمت